MOONLIGHT, DAYLIGHT
"Sunshine, moonlight, good times, boogie"
Ámerikában, úgyis mint a Zegyesült Államokban, vagy a ZUSÁ-ban vasárnaptól egy órával előretekerték az órákat és megkezdődött a nyári időszámítás, vagy ahogy ők mondják: a napfény spórolás, a daylight savings.
Tuaregek és a sivatagosodás
Eközben az EU brüsszeli csúcstalálkozója, ahová az Európai Bizottság elnöke, José Manuel Barroso kilométerenként
Hála Magyarország, Csehország és Lengyelország áldásos munkájának azonban felvizezték, vagy stílusosan, szén-dioxiddal dúsították azt a javaslatot, hogy 2020-ig minden tagállamban 20 százalékra nőjön a megújuló energiaforrások (szél, nap, víz, geotermikus) használata.
„Kinőttünk már az ötéves tervekből”, „Brüsszel nem szólhat bele a nemzeti célkitűzéseinkbe” és ehhez hasonló szofisztikált érvek hangzottak el Mitteleuropából. Persze igazuk van abban, hogy ez rohadt drága lenne rövidtávon, de azért bizonyítja azt is, hogy a „nacionalista radikalizmus bezárkózásához” (see Times) Gyurcsánynak se kell a szomszédba mennie.
Mediterrán éjszakák
De, hogy visszatérjek vesszőparipámhoz, a nyári időszámításhoz, érdemes megemlíteni, hogy a brüsszeli csúcstalálkozó bölcs vezérei fölött, kb. 18.30-kor ment le a Nap, míg Budapesten 17.30-kor, mégis ugyanabban az időzónában vannak. Párizsban így télen éjszakai sötétben megy ugyan az ember munkába, viszont tavasztól őszig, akár este 10-11 óráig is világos van.
Persze lehet, hogy a franciák és a belgák a hülyék, és nekik is át kellene térniük a greenwich-i időre –ami persze kisebbfajta árulással érne fel – de lehet, hogy Budapestnek kellene Bukaresthez igazodnia, ami az ismert okok miatt, hasonló hazaárulózással végződne.
Pedig. Most, hogy a magyar „pozíció” és „nemzeti érdekek határozott védelme” miatt is marad a globális felmelegedés és a nyári mediterrán éjszakák, nem lenne rossz, ha a nevetséges, júniusi este 9-es naplementén túl is maradna pilács a városban. Nem?
1 Comments:
You write very well.
Post a Comment
<< Home